adsl ucuzladı kotalar arttı!

adsl de bütük kolaylık
hehe :) ne kadar da şaşırtıcı ümitlendirici ve telaşlandırıcı öyle değil mi? ancak, indirim ve kota yükseltim haberi doğru :)

bura da ki habere göre;

ADSL ücretlerinde internet servis sağlayıcılarına yönelik yapacakları indirimin önemli bir destek olacağını dile getiren Doany, ADSL kurulum ücretlerini yüzde 51 oranında indireceklerini belirtti.

Paul Doany’nin verdiği bilgiye göre, veri akış erişiminde 2024 kbps hızda yüzde 55, 1024 kbps hızda yüzde 38, 512 kbps hızda yüzde 16 ve 256 kbps hızda yüzde 6 oranında indirim yapılacak.

Kotalı ADSL erişim ücretlerinde ise, 1024 kbps hızda 9 GB limitli erişim ücretinde yüzde 35, 6 GB limitlide yüzde 25 indirime gidilecek, 3 GB limitli ise 4 GB limite yükseltilecek.

Kotasız erişimde de 2048 kbps hızda yüzde 44, 1024 kbps hızda yüzde 32, 512 kbps hızda yüzde 14 ve 256 kbps hızda yüzde 3 oranında indirime gidilecek.

ancak bu haberin altına girilen şu yorum ise halen devam etmekte olan durum vehametini öyle güzel açıklıyor ki :)

Seyhan Baris – Bursa 07 Mart 2007, Çarşamba 11:10

Ayrıca eklemek istiyorum.Aynı zamanda Bulagristan vatandaşıyım ve orada da ikamet ediyorum.Orada kullandığım internet 40 mbit/s ve aylık ücreti 40 YTL!Bunun yanında VoIP, VOD var.VOD bu arada isteğe bağlı video izleme servisidir.Yani film,dizi katalogları var dosya başına 0,56 kuruş ile izleyebiliyorsunuz.Türkiyeye geliyorum 256 kbit/s evimdeki internet resmen utanıyorum,eşşekten düşmüşe dönüyorum.Referans http://www.megalan.bg/

halen yüzlerce dolar ve yüzlerce megabit gerisindeyiz “medeniyetin” aklımız seveyim, atatürkümüz’e hakaret eden kimi videolarında bulunduğu dünyaca ünlü video paylaşım portalı you tube erişimi, bu hakaret videoları için engelleyen de biz değil miyiz? you tube a erişimi kapatacağına, o videoları sildirseydin ya, portal sahipleri uyarıları dikkate alıyor ve çok hassas davranıyorlar zaten… sen o siteye erişimi kısıtlayarak kendi halkını uyutuyorsun ama o ve onun gibi bir çok propagandanın oluşabilirliğini tespit etmkten mahrum bırakıyorsun, bu da ayrı konu tabi

Reklamlar

adsl ucuzladı kotalar arttı!” üzerine 3 yorum

  1. Ne de güzel anlatmışsın be kardeşim.Yazık şu Türk internet kullanıcılarının haline yazık.Birde “öğrenci için ucuz tarife”, “mart ayını bekleyin devrim yapacağız” demiyorlar mı, deli oluyorum.

  2. Merhaba Arkadaslar,

    neyazikki Türkiye,de adsl halen cok pahali yukarida gördügüm bulgaristan da 2 Mbps 10 dollar Türkiye de 146 dollar almanya,da da 2 Mbps 5 euro yaklasik 7 dollar

    ve en son sürat almanyada 25 Mbps
    insallah Türkiyeye de gelir veya ucuzlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s