Sonsuz Enerji

insanlık günümüzde bilgiye hiç olmadığı kadar doygun. ileride kat ve kat artacak bilgi trafiği, bilişim teknolojileri sayesinde bir nehir gibi çağlayıp akıyor. bundan 100 yıl önce yaşamış birine göre daha eğitimliyiz, 1700 lü yıllarda ki bir insanın hayatı boyunca okuyabileceğinden binlerce hatta milyonlarca kat bilgilere, bir text kutusuna merak ettiğimiz konu hakkındali bir başlığı yazarak ulaşabiliriz. bu bilgi bolluğu beraberinde yeni keşiflerde getirmektedir. örneğin bisiklet; 1800 lü yılların icadı olan bisiklet günümüzdeki halinin ilk örneklerini 1950ler de göstermeye başladı. oysaki bisikleti yapabilecek teknoloji eski romalılar devrinden beri vardı!

şimdi ise bize bilim kurgu gibi görünen ve imkansızmış gibi gelen sonsuz enerji kaynaklarına yaklaşmış durumdayız. enerjiye para harcamaya kan dökmeye alışmış bizler, haberlerde sunulan nükleer füzyon deneylerindeki zorlukları duydukça bunun çok zor olduğuna iyice inanmış bulunuyorduk. icatların hepsinin yüksek bütçeli labaratuvarlarda, okumaktan gözleri kör olmuş, beyni hafif sulu profesörler hatta ordinaryuslar tarafından yapıldığı gibi bir kör saplantı vardır… oysaki icatların çoğu görece eğitimsiz kişler sayesinde gündelik yaşantımızda ortaya çıkmıştır.

sonsuz enerjinin yüksek paralar harcanıp çok zor yollardan ve deneylerden geçmeden elde edilemeyeceği gibi çarpık düşünceler bize zerk ediledursun. kendini modern ve medeniyetin öncüsü, kurucusu ve savunucusu ilan eden kabadayı memleketlerin işine çomak sokacak bazı haberler duymaya başladık. hemde hiç uzaktan değil çok yakınımızdan.. hatta içimizden, türkiye’den bir ses yükseldi ERKE diye… elbette hkimse inanmadı onlara, olmaz öyle şeydi… hele türklerle imkansızdı… şahsen bir steorn olayı sandım.. hepte iddia ettim taki şu videoları izleyene dek:


bu da almanya daki bir tanıtım...

patentli ve TÜV onaylı, gerçekten çalışan ve verim elde edilen bir devir daim makinası...

konu ile ilgili birkaç haber:
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=71457
http://www.haberarsivi.com/haber.asp?id=6863

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s