Anadol’un Hikayesi

bence oldukça güzel bir kitap, konuyla ilgisi olupta pekte vakıf ancak derme çatma bilgire sahip birisi yani benim gibi insanlar için etkiliyici bile denilebilir diye düşünüyorum :) cnbc-e bussines dergisinin hediye olarak vermiş olduğu bu kitap, ticari ve teknik olduğu kadar elbette sosyal bir başarı olarak ta gösterilebilecek bir olgu olan anadol’un hikayesini kısa ama etkili bir biçimde anlatıyor… hemen bir çırpıda okuyabilirsiniz, hikayesi sürükleyici bir şekilde anlatılmış… teknik detaylardan çok olayın duygusu oldukça iyi yansıtılmış… ayrıca devrim otomobiline ve anadoldan sonra kurulan koreli hyundai’ye ve başarısına da değinilmiş…

amerika ve ingiltere başta olmak üzere bir çok ülkeden ihracat teklifleri gelirken, zamanının en göz alıcı tasarımına sahip ve sağlam  otomobillerinden biriyken nasıl oldu da bir başarızlık ve yenilişe dönüştü?

Reklamlar

Anadol’un Hikayesi” üzerine 2 yorum

  1. Çocukken anadolu türkler yapmış diye sevinirdik. Sonra da öğrendikki motorunu ingilizler yapmış. Üzülmüştüm… Nasıl bir yenilgiye dönüştü sorusu ise malum. Siz uçak üretmeyin biz size daha ucuza veririz hikayesi gibi olabilir mi?

Bir Yanıt Bırakın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s