Pirates of Silicon Valley

geçen akşam izlediğim prodüksiyon açısından vasat olan bu film, bilişim ile ucundan bucağından bi şekilde ilgilenen herkes tarafından izlenmeli. bilişimle ilgilenmek nedir  diyorsan; bu bloğu okuyobiliyor, google’da aramalar yapıyor, msn sohbetleri edip facebook’da arkadaşlarını kovalıyorsan ilgili olduğun şey demektir.

üstelik bu ortamın en önemli iki mimarı, eski arkadaşlar steve jobs ve bill gates‘i de duymuşsan biryerlerden muhakkak izlemelisin derim. apple ve microsoft‘un gelişimini çok eğlenceli bir şekilde anlatan belgesel ve gençlik komedisi tarzında gibi görünen film, sanal dünyamızın kapılarını oluşturan bu kişilerin geniş bakış açılarını gözlerimizin önüne serip bugünlerde aşina olduğumuz kimi “köklü” markanın esasında ne kadar dar kalıplara ve ön yargılara sahip olduğunu farkettirip şaşırtıyor… zevkle izlenilen bu film insanı düşünmeye ve fikirler üretmeye sevk ediyor.

ayrıca jobs ve gates’in ruh halleri, kişilikleri ve özel yaşamlarını da göstermeyi deneyen film sergilemeye çalıştığı bu içeriği ile bile izlenmeye değer ;)

ayrıca grafik arabirimlerin gelişimi ve yazılım/donanımdaki işlevsellik ve tasarım yönü ile sanat vurgusu zayıf da olsa önemini hissettiriyor bu filmde…

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s