Google’ın FriendFeed yorumu: Buzz

gitgide microsoftlaşıyor mu bilinmez ama kendi kapalı kümesine bizi hapsetmeye çalışan google, şimdi de şahsen pek sevdiğim friendfeedi kendince yorumlamış gözüküyor.

bu özelliğini gmail hesabı ile ilişik bir sistem olarak yürüten google, buzz ile friendfeed,twitter gibi mecraların kullanıcı hayranlığı ve alışkanlıklarını kendi bünyesinde tutmayı hedefliyor. böylece google wave‘de bence başaramadığını burada alel acele kurtarmayı hedefliyor.

yerleşik twitter ve facebook bağlantısı sayesinde google buzz, friendfeed ve dolaysıyla bir çok mimleme sistemine de doğuştan entegre olarak geliyor.

bence tek ve en önemli eksiği bir feed girildiğinde bu bir mail gibi görünüyor, feedleri hareketli anlık güncellenmemesi kötü olmuş.. e firedfeed’i birebir de kopyalamamak gerek %1 de olsa bir fark olmalı değil mi ;)

hep derdim, halen de derim.. devir sosyal imleme/sosyal ağ devri.. bundan çok değil bir yıl önce böyle şeylere kalkışsaydık şimdi kullanıcı kitlemiz ve adımız olurdu.. anlatamadım halen de anlatamıyorum.. olsun birileri yapıyor ve başarıyor.. at binenin yol gidenin  ;)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s