iPad’den önce internet var mıydı?

jobs bu işi biliyor, önemli olan çarkı çevirecek torku üretmek. ipad’i çıkardıkları günde de söylemiştim bir tür başarı yakalayacaklarını, iphone için de söylemiştim bundan sonra telefonlar hep iphone gibi olur.. esas nokta da bu, zengini taklit etmek.. toplumların en büyük yönelişi, zengini taklit etmek ve kibir ile eksikliklerini örtmek. firmalar da bunu kullanıyor. prestij sembollüğü. ancak netbook furyasını biraz farklı da olsa kendine çeviren bu “pad” rüzgarı, androidli cephede de sürüyor. çinli üreticilerin ucuz mu ucuz “pad” çözümleri, ipad’e teknik bir meydan okuyuş sunuyor. ama hiç biri ipad kadar elegant değil ;) hepsi birer geek oyuncağı olmaktan öte gidemiyor… ipad yine ipad ;)

peki ya tasarım cephesi, bence youtube’dan önce video paylaşımı olmadığını sandığımız, facebooktan önce arkadaşlık sitesi yoktu diye bildiğimiz günler gibi yakında ipad’den önce internet yoktu demeye başlarız… “bildiğimiz” web standartlarına yeni bir kardeş geldi.. ipad uyumluluğu. artık parmakla tıklanmaya müsait butonlar, yine parmaklarımızla kaydırdığımız slide galerilere daha fazla maruz kalacaz.. hele  grafiklerdeki mac.OS havası, ipad teması hakimiyeti  artınca geri dönüş yok. zaten şimdi de öyle değil mi? androidinden symbianına kadar hepsi iphone ;P

velhasıl kelam, paraverip bileklerimize taktığımız bu yeni model gönüllü prangalarımız cebimizi çok seviyor. sunulmuş gerçekliğin, alternatif özgürlükçüleriyle birlikte… felan filan…

Reklamlar

iPad’den önce internet var mıydı?” üzerine 3 yorum

  1. “..ipad uyumluluğu. artık parmakla tıklanmaya müsait butonlar, yine parmaklarımızla kaydırdığımız slide galerilere daha fazla maruz kalacaz.. hele grafiklerdeki mac.OS havası, ipad teması hakimiyeti artınca geri dönüş yok. zaten şimdi de öyle değil mi? ..”

    Haklısın.

  2. Kim ne derse desin. Apple 20 küsur yıl önce ”Masaüstü” kavramını getirdiğinde PC ler hala dos ekranlarda çalışıyordu. Keza 10 yıl önce ilk Apple ilk disket sürücüsüz mac’i piyasaya sürdüğünde bunun için çok erken olduğunu söylemişti herkes.

    ‘Öncü Olmak’ Apple’ın imzası olmuş ;)

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s