Toyota gibi kahvaltı

bundan bir kaç sene önce toyota türkiye’nin ceo’su ali haydar bozkurt ile pera palas’ta kahvaltı edip, toyota’nın sosyal medyaya verdiği önemi ve yeni pazarlama stratejilerini konuşup, tartışıp, dinleyeceğimi söyleselerdi inanmazdım :) ama oldu, hem de keyifli olduğu kadar lezzetli bir kahvaltıda.. hem yemekleri hem de sohbeti…

1

sohbet, kahvaltının üzerine içilen keyif çayları ve kahveleri eşliğinde başladı. ortam yavaş yavaş soru cevap olayına dönmeye başladı. kahvaltıya katılan blogger’lar bir biri ardına sorular soruyor ve toyota’nın bloggerlara verdiği önemi sosyal medya da almaya çalıştığı yeri ölçmeye çalışıyorlardı.

2

sohbetin çerçevesi toyota’nın yeni kampanyasından oluşuyordu,  yanlış anlaşılmış olmaktan biraz şikayetçiydiler.. ah türkçe… ne kadar esnek bir dil.  kültürümüzün verdiği bazı tavırlar ne kadar acaip olabiliyor kimi zaman. toyota gibi adam sloganının yanlış anlaşılabildiği  ve verilen kimi tepkilerin esasında yansıtmak istedikleri toyota felsefesinden ne kadar uzak olduğunu konuştuk.. hak vermedim değil ama sanıyorum bu felsefeyi yansıtış şekilleri esasında daha güzel olabilecek bir anlatımla iyi bir fikri maalesef parlamaktan uzaklaştırmış. bunu aşmak için çabalıyorlardı. yeni radyo ve tv reklamı repliklerini dinlettikler. bunun üzerinde uğraştıkları ve başarmak için gerçekten azimli oldukları belli..

sosyalmedyaya önem verdikleri de belli, bunu iyi algılıyor ve hatta gerçekten çok önemli görüyorlar. geleneksel yayıncılık onlar için çoktan ölmüş.. tv ve basılı yayın onlar için geri plana itilmeye hızla başlamış. bu  hareket, ali haydar bozkurt’un ilgisi ve söylemlerinden açıkca belli oluyor ve sayesinde türkiye’de de devinim kazanıyor.

ancak henüz twitter, facebook, friendfeed gibi mecralara kendilerini salabilmiş değiller. anlıyoruz ki daha yolun başındalar… şahsen friendfeed’in nasıl bir mecra olabildiğini bir bilseler tüm yatırımı oranın üzerine yaparlar eminim ;)

bu verimli sohbetlerin ardından pera palas’da ki o özel odayı atamız’ın kaldığı odayı gezmeden olmazdı. hemen atıldık ve büyük bir dikkat ilgiyle gezdik. ben her adımımı kareledim doğrusu. :)

1

toyota blogger ve sosyalmedyacılara gösterdiği bu ilgiyi devam ettirir umuyorum…

yeni hareketler bekliyoruz toyota ;)

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s