IN TIME

evinizde demleyip tv’nin karşısında içtiğiniz o çay ya da istiklalde yürürken gel lan bi shut atalım dediğiniz tekila ve ya oraya gelmek için harcadığınız akbil kredisi kaç lira? 1 –2 – 3 –5 – 10 ?  herneyse, o paradaki rakamlar ömrünüzdan kaç dakikaya ya da saate denk geliyor hiç düşündünüz mü? bu parasal sistemde kolayca cebimizden çıkarıp bir yerlere saydığımız, herşey bir kenara en nihayetinde para yahu, kağıt parçası ya da plastik bir kartın temsil ettiği sayısal krediler vs deyip bir çırpıda önemsizleştirdiğimiz şeyler  esasında ömrümüzün ne kadarı? yudumladığımız her bir damla su, telefonda her alo deyişimiz, gece yaktığımız ışık…
piyasaya dayalı ekonomilerin tümünü bir kalıba almış ve wall street işgaline denk gelmiş olan bu film, para, varlık, sermaye kavramını eleştiriyor… matrix’de morpheus kendisini eğitim similasyonunda yenemeyen ve kenara yorgun düşüp soluklanan neo’ya sorarya “ o soluduğunun hava olduğunu mu sanıyorsun ?” diye… hah bu film de bize soruyor, o harcadığının para olduğunu mu sanıyorsun? ;)

In-Time-465163

imdb şimdilik 6.5 puan vermiş ama konuya her ne kadar 10 vermek istesem de filmin yapımı daha iyi olabilirdi deyip 7.5 veriyorum.
kimine göre belkide bir ütopya kimine göre de distopya olan bu filme bence gidilir.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s