efenim, milletimizin uğruna soğukta kuyruklarda beklediği iPhone 5’e erişme fırsatı buldum, en başta belirteyim fotoğraflaması zor bir aparat :) üstelik kuyrukta beklemeye gerek yok, sözleşmeyi imzala hemen veriyorlar…

iPhone5

siyah rengini düşük sayılabilecek ışıkta ve flaşsız olarak fotoğraflamaya çalıştım ama iPhone 5 in üzerindeki boya tabiri caiz ise ışığı yutuyor,  yansıtmamaya kararlı bir şekilde öylece duruyor. siyah denen olgu bu olsa gerek dedim :)

gel gelelim bu aparatın bir önceki modellerinden farkına… 

_MG_9610-1

öncelikle kesinlikle şık bir cihaz.

tasarımından çok beklenti içinde olan bizlere iPhone 5 in görünümü hayal kırıklığı yaratmış olsa da, ele alıp incelendiğinde zerafeti ve verdiği kalite hissi bu cihaza olan negatifliği dağıtıyor. oldukça ince.

_MG_9606-1

Apple’ın diğer ürünleriyle uyum göze çarpıyor. cihaz o kadar zarif ki, diğer iPhone modelleri bunun yanında kalas gibi kalıyor ( hele 3G modeli bildiğin kaya parçası gibi ) fotoğraflarda da oldukça belli ediyor bu kendisini. sadece akıllı telefon değil,  ele yakışacak bir aksesuar olarak tasarlandığı çok belli.

_MG_9587-1 _MG_9659-1 _MG_9653-1 _MG_9657-1 _MG_9661-1

kullanımı daha akıcı, ekran daha net, sesi, çektiği fotoğraf ve ya videolar da daha güzel. herşeyi daha güzel bir iPhone olmuş. asla android ya da windows cihazlarla karşılaştırılmaması gerek, nasıl casio f-91 ile bir tag hauer’in zerafeti karşılaştırılamayacaksa ( çok iddialı oldu ama “classy” ne demektir bilen anlayanlar hak verecektir. )

verilen parayı hakettiğini düşünüyorum. aynı paraya şu telefon var ya da daha az paraya şu daha çok özellik sunuyor gibi önermeler bence yanlış. #iPhone5 donanım ve yazılım uyumu sayesinde performans olarak diğer üstün donanımlı türdeşlerini geride bırakırken, zerafeti ile uzak ara geçiyor… apple kesinlikle ayrı bir dünya. bunu bir kere daha hissetim.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap / Değiştir )

Connecting to %s