DeadPool 2

Screen Shot 2018-05-20 at 19.52.11.png

İlkinden daha komik ya da daha kötü değil, sadece izlerken yediğiniz patlamış mısırın tadı kadar kalıcı bir eğlencelik olan Dead Pool, bence abartılmış bir seyirlik.

Medyada pompalandığı gibi çatlayana kadar güleceğiniz, gerileceğiniz ve popüler kültür öğelerine yaptığı irili ufaklı göndermelerle keyfe boğulacağınız bir yapım olmasına uğraşılmış. Ama değil.

Elbette göndermeler mesajlar ve “easter egg”ler le dolu. Mesela Vanisher karakteri Brad Pitt ve Fight Clubda’ki gibi yarım saniyeliğine gözüküyor. Referanslar kesinlikle kahkaha attıracak etkilere ulaşamıyor.

Film genel anlamıyla alt mesaj olarak, yalnızlaşan çocukların hırçınlığına toplumun katkısı ve nasıl önüne geçilebileceği ile ilgili bir görüş sergiliyor.

Giderek silahlanan Amerika ve bir türlü oturtamadıkları aile yapısı nedeniyle bileynerek büyüyen ruh hastası gençliğe dikkat çekilmek istenmiş. Bu tür çocukları ıslah evlerine, yurtlara ya da hapishanelere atarak daha da tehlikeli hale getirmektense, onlara insanca yaklaşıp gerekirse fedakarlıklar ile topluma kazandırılmalıdır falan filan. Çatırdayan toplum yapılarını vurdu kırdı filmleriyle toparlamaya çalışma çelişkisi de diğer yandan.

Filmin eğlence kısmında ise sıkıntı yok aslında, sıkmıyor ama dediğim gibi yarattıkları beklentiyi karşılamayı bırak yanına bile yaklaşamıyorlar.

Filmde DeadPool karakterinin yanı sıra, Cable ve Domino karakteri kesinlikle övgüyü hakediyorlar, ancak bu güçlü iki karakter esas kahramanın önüne geçemesin diye epey uğraşılmış.

Kısacası film bittikten sonra başlıyor. Kelimenin tam anlamıyla bittikten sonra. Yani filmin tümündeki eğlencedenin tamamından fazlası film bittikten sonra yayınlana iki ayrı sahnede bolca bulunmakta.

Malum ortamlara düşünce evden izlersiniz: 6/10.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s